05-10-2013 12:06

Android 4.4'ün yeni ekran görüntüsü sızdı...

Android 4.4 KitKat'ın yeni ekran görüntüsü sızdırıldı, detaylar haberimizde...

Yücel KAHRAMAN

Google’ın mobil işletim sistemi Android 4.4 KitKat’ın yeni görüntüleri ortaya çıktı. Geçtiğimiz ay hazırlanan tanıtım filmiyle duyurulan Android 4.4 KitKat, Jelly Bean işletim sistemine göre büyük değişiklikler barındırıyor. Sızdırılan görüntülerdeki telefonun özellikler bölümde, Android 4.4 işletim sisteminin Nestle ile anlaşılmadan önceki ismi olan Key Lime Pie adının yer aldığı görülüyor.

 

Sızdırılan görsellerde dikkat çeken özelliklerden biri, seçeneklere eklenen baskı ve ödeme seçeneği. NFC destekli cihazlarla mobil ödeme sistemleri ayarları artık ekstra yazılım yüklemeye gerek kalmadan Payment ekranından yapılabilecek. Android 4.4’teki bir diğer yenilik ise Miracast. Miracast sayesinde desteği bulunan telefonlarla görüntü paylaşımı yapılabilecek.

 

Önemli değişim geçiren uygulamalardan biride kamera uygulaması. Standart kamera özelliklerine birçok filtre eklenirken, baskı seçeneği de eklenerek çekilen görüntülerin kablosuz olarak baskı cihazından çıkarılmasını sağlıyor. Ayrıca çekilen görüntüleri PDF olarak kaydetmekte Android 4.4 KitKat ile mümkün olacak. Android 4.4 KitKat’ın Nexus 5 ile birlikte bu ay içerisinde tanıtılması bekleniyor.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları


Kullanıcı Girişi