02-10-2013 06:02

iPhone kuyrukları tam bir araştırma konusu oldu...

Koreli teknoloji devi Samsung, iPhone kuyruklarının peşine düştü, işte detaylar...

Yücel KAHRAMAN

Aslında tüketicinin neden bu kadar ilgili olduğunun sebeplerini araştırıyor.

 

Yeni bir Apple ve Samsung konusuyla karşınızdayız. Ama bu seferki gelişme isene bir patent davası ne de bir üretim anlaşması. Konu iPhone kuyrukları. Yıllardır ne zaman yeni iPhone modeli çıksa uzun kuyruklar oluşuyor. Eylül ayında tanıtılan yeni iPhone’larla birlikte tekrardan bu kuyruklara rastgeldik. Bazıları ise iPhone kuyruklarını Apple’ın ritüeli olarak nitelendiriyor.

 

Samsung bu konuda bir araştırmaya girişmiş. Apple’la yakınlığıyla bilinen Apple Insider sitesine göre Güney Koreli teknoloji firması, Apple’ın en büyük mağazası olan Fifth Avenue’da kuyrukların neden oluştuğuna dair bir araştırma yapmış. Samsung tarafından görevlendirilen ekip, fotoğraflar çekmiş ve kuyruktaki tüketicilere ise sorular sormuş. Yalnız Samsung Electronics olarak araştırmanın yapılmasına dair verilen bir talimat yok gözüküyor. Bu da ayrı bir konu.

 

Sonuç olarak araştırma iPhone kuyruklarının sebeplerini, aslında tüketicinin ilgisini çeken nedenleri ortaya çıkarmaya yönelik. Daha önceden de Samsung’un bu tür araştırmalar yaptığına dair bazı söylentiler çıkmış, ancak bunların bir çoğu havada kalmıştı.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları

İlgili EtiketlerKullanıcı Girişi