29-09-2013 06:01

En büyük bellek kartı o!

SanDisk, dünyanın ilk CFast 2.0 bellek kartını piyasaya çıkarttı...

Yücel KAHRAMAN

SanDisk Extreme Pro CFast 2.0 bellek kartı; profesyonel fotoğraf ve video çekerken yüksek performans sağlayan dünyanın en hızlı bellek kartı olarak tanımlanıyor.

 

Flash bellek depolama çözümlerinde dünya lideri olan SanDisk; profesyonel yayın, sinematografi ve yeni nesil profesyonel fotoğrafçılık için tasarladığı SanDisk Extreme Pro  CFast 2.0 bellek kartını tanıttı.

 

120GB SanDisk Extreme Pro CFast 2.0 bellek kartı; dünyanın en hızlı bellek kartı; okuma hızı 450MB/s (3000X) seviyesine kadar çıkabiliyor, maksimum iş akışı verimliliği ve yazma hızı sağlayacak şekilde 350MB/s (2333X) seviyesine kadar kayıt performansını mümkün kılıyor.

 

Bu yeni kart ile sektördeki profesyonel kullanıcılar büyük dosyaları her zamankinden daha hızlı düzenleyebilecekler. Örneğin, 100GB’lık bir dosyanın 90 MB/s hızdaki CompactFlash’tan aktarımı yaklaşık 20 dakika sürmekte. SanDisk Extreme Pro CFast 2.0 bellek kartı ile yalnızca 4 dakika sürmekte ve 450MB/s hızında çalışmakta

 

SanDisk Extreme Pro CFast kartı, CFast 2.0 özelliğinden yararlanan ilk kartt. Bu özellik, müşterilerin profesyonel video ve fotoğraf uygulamalarındaki gereksinimleri karşılamak için önde gelen CompactFlash Association üyelerinin işbirliği ile geliştirildi. İlk benimseyenler ve onaylayanlar SanDisk, Canon, ARRI ve Codex’tir. Bu işbirliğinin sonucu olarak CFast 2.0 özelliği, yeni nesil profesyonel video ve fotoğraf kameraları için görülmemiş bir performans seviyesi sağlıyor.
Önde gelen bir sinema ekipmanı üreticisi ARRI, CFast 2.0′ı kamera kayıt ortamında uygulayacak ilk firma olacak. Yeni belgesel tarzı ARRI AMIRA, dahili CFast 2.0 kartlarında kayıt yapacak ve ALEXA XT kamera kullanıcıları yeni Cfast 2.0 adaptörü kullanabilecek, böylece ALEXA Classic kameraları gibi ALEXA XT kamerası kullanıcıları da aynı işlemi yapabilmek için XR modülü ile güncellenmiş olacak.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları


Kullanıcı Girişi