21-09-2013 00:06

iPhone 5S'den büyük sürpriz...

Apple iPhone 5S, yapılan testlerde Samsung Galaxy S4 ile HTC One'ı solladı...

Yücel KAHRAMAN

Apple’ın yeni iPhone modelleri 5S ve 5C’nin performansları merak ediliyordu. Bir iki gün içinde satışa sunulacak olan her iki telefonun performans testleri ortaya çıkmaya başladı. iPhone 5S, piyasadaki rakiplerini benchmark’larda geçti.

 

iPhone 5S ve 5C’nin satışa sunulmasına bir iki gün kaldı. Tabii ki 64 bitlik kuvvetli A7 işlemcisiyle birlikte 5S’in performansı merak konusu. iPhone 5S ve 5C’nin performans testleri ortaya çıktı. Cnet tarafından yayınlanan benchmark’larda 5S’in rakipleri Galaxy S4 ve HTC One’dan daha önde olduğu gözüküyor. Lafı daha fazla uzatmadan testlere birlikte bakalım.

 

İlk test SunSpider 1.0.1: JavaScript performansı. Kısa olan bar, yani düşük puan daha iyi. Bu testte iPhone 5S, 5C ve 5 ilk üç sırayı paylaşıyor.

 

İkinci testte yüksek olan puan daha iyi. Bu testte Nokia Lumia 1020 OpenGL desteği olmadığından yer almıyor. iPhone 5S’in arkasından Samsung Galaxy S4 geliyor.

 

Üçüncü ve son testte ise yüksek puan daha iyi. Lumia 1020 yine yok. iPhone 5S birinci durumda. Arkasından ise Galaxy S4 ve HTC One geliyor. 5C ve 5′in performansları rakiplerinden daha düşük.

 

iPhone 5S ve 5C test merkezimize konuk olduğunda detaylı şekilde testlerimizi yapıp, inceleyeceğiz.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları

İlgili EtiketlerKullanıcı Girişi