17-09-2013 00:06

Dünyanın en ince windows tablet bilgisayarı...

Dünyanın en ince yapıya sahip olan windows tablet bilgisayarı, işte detaylar...

Yücel KAHRAMAN

Sony’nin sunduğu dünyanın Intel Core İşlemci Ailesi’ne sahip en ince Windows Tablet PC’si VAIO Tap 11 düşük ağırlığına ve küçük boyutlarına rağmen her kullanıcının kişisel bilgisayar ihtiyacını karşılıyor. Sony, ilk olarak bayrak gemisi akıllı telefonu Xperia Z’de sunduğu tasarım felsefesinin aynısını şık VAIO Tap 11’de de kullanıyor. Her noktasında dengeli ve simetrik minimalist formu, zarifçe yuvarlanmış köşelere ve tüm kenarlarında pürüzsüz parlak yüzeyleri ile dikkat çekiyor. VAIO Tap 11 tablet PC’ler arasında dünyanın en ince  gövdesini de sunuyor.VAIO Tap 11’in aynı zamanda kablosuz bağlantı üzerinden kullanılabilen, touchpad’e sahip bir aralıklı manyetik klavye/kılıfı da bulunuyor. Bu, kullanıcılara normalde bir dizüstü kişisel bilgisayar üzerinde yapılan yüksek düzeylerde üretkenlik gerektiren işleri yapma yeteneğini de sunuyor. Diğer yandan, klavyeyi çıkartma yeteneği de kullanıcıların çeşitli durumlarda çalışabilmesine imkan veriyor. Manyetik klavye kullanılmadığında ekrana kolaylıkla takılabilmesi sayesinde de ekran için koruyucu kılıf işlevi görüyor.VAIO Tap 11’in üzerinde bulunan OptiContrast panelin yansımayı azaltarak daha net izlemeyi desteklemesi sayesinde de daha yüksek parlaklık ve kontrast düzeylerine sahip kayda değer ölçüde daha iyi görüntüler sunuyor.


Bu, dizüstü bilgisayarın parlak aydınlatmalı odalarda dahi kullanılabilmesi anlamına geliyor. Yapıdaki havanın ortadan kaldırılması yoluyla dokunmatik panel sensörünün ekrana daha da yaklaştırılması sonucunda dokunma hassasiyeti yükseltilerek kullanıcılara daha sezgisel bir deneyim sunulmuş oluyor.
VAIO Tap 11’de Sony’nin sunduğu en iyi ses ve görüntü teknolojisi de bulunuyor. Mobil için TRILUMINOS Ekran ile donatılması VAIO Tap 11’e birçok geleneksel ekrandan daha geniş bir renk aralığı kazandırıyor.Sony BRAVIA 2013 televizyon yelpazesinde TRILUMINOS Ekranı yaratan mühendislik deneyiminden yararlanan teknoloji, zengin doğal renkleri yeniden yaratarak görüntüleri daha canlı ve gerçekçi hale getiriyor. ClearAudio+ modu sayesinde, VAIO Tap 11 bozulmasız dinamik baslar ve muazzam tizler sunacak güç ile geliyor. Tek bir basit işlem ile, kullanıcılar şarkıları sanatçının duyulmasını istediği netlik ve derinlik düzeylerinde dinleyebiliyorlar.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları


Kullanıcı Girişi