16-09-2013 18:07

Geleceğe yön veren teknolojiler ile tanışmanın tam vakti...

Yüksek performans, düşük güç tüketimi ve mobilite, detaylar haberimizde...

Yücel KAHRAMAN

IDF’in ikinci gününde mobilite üzerinden konuşuldu. Mobil ve haberleşme grubu genel müdürü Herman Eul sabahın ilk saatlerinde sözü aldı. Cep telefonlar üzerindeki teknolojilere değinen Eul, özellikle güçlü bir işlemcinin öneminden bahsetti.


Herman Eul tüm bunları anlatırken sabahın ilk bombasını patlattı. Intel mobil dünyayı değiştirecek Bay Trail platformunu duyurdu. Çoklu çekirdek mimarisine uyumlu olan bu platform, Intel HD grafik yongasını kullanıyor. Oldukça yüksek bir performansa sahip olan bu platform, düşük güç tüketimi ile fark yaratıyor.
Yapılan demolarda çalışan bir Bay Trail platformunun performansı gösterildi. Aynı anda iki kamera açılan bu platformda (Tablet PC) her iki kamera ile video kaydı yapıldı. Mobil oyunları zorlamadan açabilen Bay Trail, Windows 8 ve Android platformlarda çalışabiliyor.


64 bit uyumuna sahip olan bu ürün, Intel’in yeni nesil güvenlik teknolojilerini destekliyor.  Tüm bu sunumların ardından sahneye Asus’un CEO’su  Jerry Shen çıktı. Jerry Shen yanında üretime hazır yeni nesi Bay Trail platformunu (Tablet PC) gösterdi. Senenin sonunda piyasada olacak olan bu Tablet PC ürünü, son kullanıcılarının tüm beklentilerini karşılaması bekleniyor.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları


Kullanıcı Girişi