15-09-2013 18:04

İşte Nexus 5'in yeni fotoğrafları...

Google'ın LG ile beraber üretimini gerçekleştirdiği Nexus 5 modeli ile ilgili yeni gelişmeler var.

Yücel KAHRAMAN

Google’ın LG ile birlikte geliştirdiği yeni Nexus telefonunun üzerindeki sır perdesi yavaş yavaş aralanıyor. Android 4.4 KitKat için hazırlanan videoda görüntülenen telefonla ilgili geçtiğimiz hafta birçok iddia ortaya atılsa da Nexus 5’in FCC (Federal İletişi Komisyonu) görüntüleri sızdırılmayı başardı.

 

Android 4.4 KitKat videosunda bir  geliştiricinin elinde görüntülenen telefon ile FCC’den sızdırılan görüntülerdeki telefon bir birine çok benziyor. Arka bölümdeki Nexus 5 yazısı bulunmasa da telefonun kamera ve flaş bölümleri açıkça görülebiliyor. FCC görsellerinde Nexus 5’in ön bölümü çok net görünmüyor ancak telefonun tasarımının Nexus 4’e çok benzediğini sizlerde rahatça fark edebilirsiniz.


FCC dokümanlarına göre sızdırılan Nexus 5’de, 1080p çözünürlüğünde 4.96 inç boyutunda ekran bulunacak. Nexus 5’in teknik özellikler açısından LG’nin yeni amiral gemisi G’ ile benzerlik göstereceği tahmin ediliyor. LG G2’de Snapdragon 800 çipset ve 13 mega piksel kamera gibi birçok üst düzey donanım görev yapıyor. LG tarafından üretilecek olan Nexus 5’te de bu  özelliklerin birçoğunun yanı sıra Android 4.4 KitKat işletim sistemi kullanılacak. LG ve Google’ın Nexus 5 modelini önümüzdeki ay içerisinde tanıtması bekleniyor.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları

İlgili EtiketlerKullanıcı Girişi