15-09-2013 00:06

Samsung Galaxy S4 kullanıcılarına piyango...

Samsung'un 2013 model cebi Galaxy S4 kullanıcılarına çok güzel bir haber var...

Yücel KAHRAMAN

4+4 çekirdekli bir Exynos işlemciye sahip Galaxy S4, tüm çekirdeklerin aynı anda kullanılmasını sağlayan bir güncellemeye kavuşabilir.


Exynos 5 Octa işlemcisi ile ARM’nin big.LITTLE mimarisini kullanmaya başlayan ve akıllı telefonlarında 4+4 çekirdekli bir deneyim sunan Samsung, pazardaki rekabetin bir getirisi olarak işlemcilerinde küçük düzenlemelere gidebilir.


Şu ana kadar Galaxy S4, Galaxy Note 3 ve Meizu MX3 modellerinde kullanılan Exynos 5 Octa işlemci için Meizu MX3 üreticisinden bir açıklama geldi. Buna göre Meizu MX3, bir güncelleme ile gerçek sekiz çekirdekli işlemci deneyimine kavuşmuş olacak. Bu da demek oluyor ki Exynos 5 Octa’da yer alan sekiz çekirdeğin de gerektiğinde aynı anda kullanılmasının sağlanması mümkün.


Samsung cephesinden ise konuya dair bir açıklama gelmiş değil henüz ne yazık ki. Güncellemeler konusunda hassas olan ve satış sonrasında müşterilerini mutlu etmeyi seven Samsung, bu güncelleme ile ses getirecek bir işe imza atabilir. İlerleyen günlerde konu hakkında Samsung cephesinde bir açıklama gelecektir diye düşünüyoruz.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları

İlgili EtiketlerKullanıcı Girişi