12-09-2013 06:06

Facebook, Instagram'ı aldıktan sonra çok değiştirdi!

Facebook'un satın almış olduğu Instagram cephesinde oldukça önemli değişiklikler var...

Yücel KAHRAMAN

Gelen haberler ve ulaşılan rakamsal başarılar kafalarda soru işareti uyandırıyor. Mobil dünyanın en popüler yazılımlarından biri olan Instagram, Facebook tarafından satın alındıktan sonra köklü bir yapılanma içersine girdi. Öncelikle sadece 4 kişinin çalıştığı sitede şimdilerde 50 çalışanın bulunması, değişimin en önemli göstergesi.

 


Kısa bir süre önce kendi hesabından bir bildiri yayınlayan Instagram, sosyal ortamın ulaştığı rakamsal değerleri ortaya koydu. Buna göre Facebook tarafından satın alındıktan sonra 128 Milyon yeni kullanıcıya ulaşan Instagram, son 6 ayda ise 50 Milyon yeni kullanıcının katılımı ile büyümüş. Bu rakam sizleri yanıltmasın zira Facebook Instagram’ı Android uygulaması yayınlandıktan hemen sonra satın almıştı. Dolayısıyla rakamsal artıştaki en önemli etken Android kullanıcıları.


Instagram’ın 50’ye ulaşan çalışanın içindeki isimlerden biri olan ve Facebook’tan transfer olan 35 yaşındaki Emily White, sitenin mali konuları ile ilgileniyor. Bu odakta çalışmalar yürüten White, platformun reklam gösterimine başlayacağını dile getirmekten kaçınmıyor. Instagram reklamları 2014 yılında gösterilmeye başlanacak.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları

İlgili EtiketlerKullanıcı Girişi