10-09-2013 18:05

Samsung Galaxy Note 3 ne kadar büyük?

Samsung Galaxy Note 3 sizi de kendine hayran bırakmayı başarabildi mi?

Yücel KAHRAMAN

Dev ekranlı bir akıllı telefon satın almayı planlayan kullanıcıların kafasında oluşan ilk soru işaretlerinden biridir büyüklük konusu. Galaxy Note 3 bu konuda yüzey verimliliğinin yüksek olduğu akıllı telefonlardan bir tanesi.


Böyle bir karşılaştırma yaparken aynı cihazın bir önceki nesli ile kıyaslama yapmak ciddi manada fikir verici olabilir. Galaxy Note 3, Note 2’ye kıyasla daha küçük boyutlarda bir cihaz. Yanlış okumadınız daha küçük. Büyüyen ekranına karşın yüzeysel boyutun değişmediği cihaz, 1.1mm daha ince bir yapıya sahip. Üstelik arka kısımda kullanılan dikişli malzemeye rağmen.

Daha ince çerçeve kullanarak bu işi başaran Samsung, yuvarlatılmış hatları biraz daha düşürerek daha keskin ölçülerde bir cihaz ortaya çıkarmayı başarmış. Bu da ürüne şıklık ve kullanım kolaylığı katmış diye düşünüyoruz.

Bunun yanı sıra 5.7inç ekrana sahip olan Galaxy Note 3’ün Xperia Z1 ile çok yakın ölçülere sahip olması, Sony’nin akıllı cihazı için bir dezavantaj oluşturabilir. Her iki model de donanımsal olarak ciddi benzerlikler taşıyor ancak sınıfları biraz farklı.
Aşağıda yer alan iki görsel, Note 3’ün hali hazırda pazara sunulmuş veya sunulacak akıllı telefonlar karşısında nasıl durduğu hakkında bilgi veriyor.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları

İlgili EtiketlerKullanıcı Girişi