09-09-2013 00:09

Xperia Z1 ile Xperia Z arasındaki fark...

2013 IFA fuarında bombalar arka arkaya patladı. Sony yeni cebi Xperia Z1'i resmi olarak duyurdu...

Yücel KAHRAMAN

Japon teknoloji devinin eski ve yeni amiral gemisinin arasındaki farkları masaya koydular. Sony birkaç ay önce üst düzey cebi Xperia Z’yi tanıtmış ve piyasaya çıkartmıştı. Su ve toza karşı dayanıklı yapısı, donanımsal özellikleri ile dikkat çeken Xperia Z amiral gemisi tahtını Xperia Z1′e bırakmaya hazırlanıyor. Hakkında sürekli bilgiler paylaşılan cep IFA’da resmen tanıtıldı.


Tasarım

Sony Xperia Z’nin en güçlü yanlarından bir tanesi benzersiz tasarımı olmuş. Z1, Z’nin bu tasarımını korumaya devam ediyor, fakat Sony tasarımı daha da geliştirdi. Kenar kısımlar aynı gibi gözüküyor ama cihazı elde tutması daha rahat. Önemli bir nokta da 3.5 mm’lik soket girişi suya dayanıklı olduğu için kulaklık kapağı gitmiş durumda.Donanım

Xperia Z’de 2 GB RAM ve 1.5 GHz’de çalışan dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon S4 işlemci bulunuyor. Bununla beraber Samsung ve HTC amiral gemilerinde son Qualcomm işlemcilerini kullandı. Bu alanda Xperia Z’ye karşı avantaj sağlamış oldular. Xperia Z1 ile beraber bu durum değişiyor. Z1′de 2.2 GHz’de çalışan Snapdragon 800 işlemci yer alıyor. Snapdragon 800, Qualcomm’un üst düzey işlemcisi ve son derece güçlü.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları

İlgili EtiketlerKullanıcı Girişi