21-08-2013 22:33

Dün akşam yaşanan internet kesintisi için açıklama gecikmedi...

Dün akşam yaşanan internet kesintisi için açıklama gecikmedi...

Dün akşam bir süreliğine kesilen internet bağlantısına açıklama gecikmedi...

Kerim Kahraman

Dün akşam 18:20 dolaylarında tüm Türkiye'de oluşan bağlantı sorunu, 5-6 dk sürse de kısa süre birçok kullanıcıyı internetten mahrum etti. Bizlerin de tecrübe ettiği problemle ilgili resmi açıklama ise Türk Telekom'dan gecikmeden yapıldı. Açıklamanın tam metnini aşağıda sizlere sunuyoruz.Türk Telekom'un, şebeke üzerinde ağ trafiğini yöneten omurga yönlendirme sistemlerinin bir kısmında 20 Ağustos 2013 Salı günü yaşanan anlık bir kesinti nedeniyle bazı sistemlerin yeniden başlatılması gerekmiştir.

İnternet erişimi ve VPN bağlantılarının etkilenmesine neden olan bu işlem sonucunda, 18:18-18:24 saatleri arasında, yaklaşık 6 dakikalık kısmi bir kesinti yaşanmıştır.

Teknik sorun, ilgili birimlerimizin hızlı müdahalesi ile en kısa zamanda çözülmüştür. Yaşanan aksaklıktan dolayı özür diler, Türk Telekom altyapısının yurt çapında sorunsuz olarak hizmet vermeye devam ettiğini bilgilerinize sunarız.Bu Türk Telekomun açıklamasına ek birde Ay Yıldız Tim isimli Türk hacker gurubunun facebook sayfasında yaptığı açıklama var onlar ise bir süreliğine Türk Telekom DNS ayarlarını karıştırıp bir deneme yaptıklarını söylüyor acaba gerçek hangisi?
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları

İlgili EtiketlerKullanıcı Girişi