14-08-2013 02:54

Ve BlackBerry sonunda satılık...

Ve BlackBerry sonunda satılık...

BlackBerry direnmeye son vererek satılabileceğini açıkladı ama öncelik stratejik ortaklık...

Kerim Kahraman

Her ne kadar kendine özel sıkı bir kitlesi olsa da, Google ve Apple'ın karşısında geniş kitlelere ulaşacak yazılım ve donanım dalında zayıf kalan BlackBerry, sonunda havlu atmaya hazırlanıyor gibi. Zira gelen son haberler, BlackBerry'nin geleceğinin fazlasıyla karanlık olduğunu söylüyor. 


Son zamanlarda yaşadığı mali sorunlar ve pazara çıkardığı ürünlerin güçlü rakiplerin karşısında beklenen başarıyı elde edememesiyle zor günler geçiren BlackBerry, yaşanan bu olumsuzluklardan ve diğer yandan yaşanan ayrılıklarla da kan kaybediyordu. Tüm bunların sonunda firma flaş bir kararla, satışa açık olduklarını resmi olarak duyurdu. Yapılan resmi duyuruya göre firma bundan sonraki dönemde tüm seçenekleri değerlendirecek. Ama elbette ilk seçenekler içinde stratejik alternatifler geliyor ve bu da BlackBerry'ye dahil olacak stratejik iş ortaklarıyla birlikte BB10 platformunun geliştirmenin sürdürülmesi amaçlandığı anlaşılıyor.


Son dönemde firmanın adının anıldığı isimlerin başında LenovoHuawei ve ZTE gibi firmaların geldiğini de hatırlatalım. Gelecek aylar içinde bu isimler BlackBerry ile daha sık duyulabilir ve hatta firmayı satın almak için hamle yaptıklarına şahit olabiliriz. Ama ne olursa olsun BlackBerry'nin bundan sonraki dönemde işinin oldukça zor olduğu bir gerçek. 
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları

İlgili EtiketlerKullanıcı Girişi