06/03/2012 22:21

BLS-TM PHP Tema Motoru Yazılımı

BLS-TM PHP Tema Motoru Yazılımı

Yücel KAHRAMAN

BLS-TM Tema Motoru'nun çok farklı bir dosya derleme sistemi vardır, şöyle ki birçok tema motorunda tema dosyaları 5-10 dk. da bir derlenir ve boşu boşuna sistem kasılır.

BLS-TM PHP Tema Motoru'nda dosya isimleri şifrelenerek kaydedilmez ana php dosyasının adı ne ise aynı isimle kaydedilir ve aynı isim de farklı dizinler de bulunan dosyaların karşıma ihtimaline karşılık o dizinde bir ayar.php dosyası oluşturulur ve içerisine derleme yapılacak klasörün yolu yazılır, aynı şekilde tema dosyalarının hangi dizin de olduğu ve uzantılarının .bls, .php, .html veya sizin istediğiniz bir isim olacak şekilde ayarlama yapabilme imkanı vermektedir.


 

Yazılımın kodlaması bana aittir ve bu yazılım Creative Commons Attribution-Non Commercial-ShareAlike 3.0 Unported License. ile lisanslıdır, kullanmak isteyenler lisans koşullarına uymak zorundadır.

 


Alıntı yaparak siteniz de paylaşmak isterseniz, lütfen bu siteden alıntı yaptığınızı belirtiniz.


Kısaca ayar.php içerisine yazılacak kodlar:

ayar.php içeriğiPHP KODU
<?php
if(!defined('BLSTM_TD')) include 'blstm/tema_donustur.php';
BLSTM::AYAR("tema_dosyasi_uzantisi"".bls");
BLSTM::AYAR("tema""temalar/ilk/");
BLSTM::AYAR("derleme_klasor""blstm/derleme/index/");
?>
Oluşturduğunuz php dosyasına tema dosyası eklemek için tek yapmanız gereken o php dosyasına yukarıda oluşturduğunuz dosyayı include etmek ve en alt kısmına da tema dosyasının sadece ismini (uzantısını değil) Class içerisine yazmaktır.


Örnek Kod:

phpdosyasi.php içeriği
PHP KODU
<?php
include 'olusturdugunuz_ayar_dosyasi.php';
PHP Kodlarınız.new 
BLSTM('temadosyasi_adi');
?>
BLS-TM Tema Motoru tema dosyasında yaptığınız en küçük değişikliği anında algılayarak sadece o değişiklik yapılan dosyayı yeniden derleme yapar.


Demo, Örnekler ve İndirmek için tıklayınız.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (5)

Facebook Yorumları

İlgili EtiketlerKullanıcı Girişi