19-07-2013 10:01

Android 4.3 işletim sistemi bu etkinlikte tanıtılacak mı?

Google, Android 4.3 işletim sistemi'nin üzerinde bulunan sır perdesini kaldırmak için ilk adımı attı

Yücel KAHRAMAN

Google, sıradaki Android'ten yani Android 4.3  işletim sistemi'nden bahsedeceği etkinlik için medyaya ve yatırımcılara davetiyelerini dağıtmaya daha şimdiden başladı. 24 Temmuz'da San Francisco, Kaliforniya'da düzenlenecek olan "Sundar Pichai ile kahvaltı" isimli etkinlik, YouTube'dan da canlı yayın olarak sunulacak.

 Türkiye saatiyle 19:00'da başlayacak olan etkinlik Android 4.3 işletim sistemi'nin resmi olarak tanıtılması ve Nexus cep telefonlarına güncelleme olarak sunulmaya başlanması beklenmekte. Android 4.3, birçok sızıntı sebebiyle Google'ın saklı tutamadığı ürünlerden bir haline gelmiş durumda. Bazı küçük yenilikler sunan Android 4.3 işletim sistemi, yeni kamera arayüzü, Bluetooth LE desteği ve yeni gelişmiş Wi-Fi ayarları gibi değişikliklere sahip bulunuyor.

 

 Etkinlikte Google Chrome internet tarayıcısı ile ilgili yenilikler ve Chromebook cihazlarında yapılan yeniliklerden de bahsedilmesi bekleniyor. Bu arada bu Android işletim sistemi güncellemesinin Andy Rubin'in yerine geçen Pichai'nin kontrolündeki ilk güncelleme olacağını da belirtelim.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları


Kullanıcı Girişi