17-07-2013 23:20

Hangisi gerekli hangisi gereksiz...

Hangisi gerekli hangisi gereksiz...

Hangisini siliceğinizi bilmiyorsanız bu konuda yardımcı bir program kullanmak mümkün...

Kerim Kahraman

Yeni satın almış olduğunuz bilgisayar, kutusunda sizin ona kurmadığınız sayısız işe yaramayan yazılım mı çıktı. Bilgisayarınızı rahatlatmak için bu yazılımları teker teker kaldırmak istiyorsunuz, ama bazılarının sisteminiz için gerekli olup olmadığından emin değilsiniz.


Ücretsiz bir araç olan Should I Remove It? sahip olduğu veritabanına bakarak hangi uygulamaların kullanıcılar tarafından ne sıklıkla silindiğini yada sistemde tutulduğunu size gösteriyor. En çok kaldırılan uygulamaların hangi nedenle kaldırıldığını da görmeniz mümkün. Tahmin ettğiniz gibi çoğu zaman bu neden, yazılımın birçok reklam, teklif gibi rahatsız edici içeriklerle doldurulmuş olması.


Windows XP, Vista, 7 ve 8'de çalışan Should I Remove It'i yükledikten sonra sisteminizde yüklü programları taraması için ona biraz zaman verin. Bunun sonrasında program, karşınıza yüklü programların bir listesini çıkaracak. En çok silinen programlar listenin en üstünde, en az silinen programlar ise listenin en altında bulunacaklar.


Listedeki bir programı kaldırmadan önce "What is it?" butonuna basarak onun hakkında daha ayrıntılı bir bilgi almanız mümkün. Bu sayfada yazılımın ne kadar bellek ve işlemci kullandığından, hangi IP adresleriyle bağlantı kurduğuna bir çok detaylı bilgi elde etmeniz mümkün.


İndirebilirsiniz: Should I Remove It?
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (4)

Facebook Yorumları


Kullanıcı Girişi