17-07-2013 00:02

Farklı bir Android giriş ekranı...

Android'li telefon aldığınız günden beri aynı ekranı görmekten sıkıldıysanız farklı bir önerimiz var

Yücel KAHRAMAN

Android işletim sistemi'nin önemli özelliklerinden biri, giriş ekranınızı tamamen değişik bir "launcher" ile değiştirmenize olanak tanıması. Google Play'de GO Launcher'dan Nova Launcher'a birçok değişik alternatif giriş ekranı bulmak mümkün. Bu yazımızda da size Atom Launcher'ı tanıtmak istedik.

 Atom Launcher'ın sayısız özellikleri arasında en çok önceki giriş ekranınızda bulunan simgeleri yenisine aktarabilme, yeniden boyutlandırılabilen klasörler, harika widget'lar ve görsel ayarlarınızı değiştirmenizi sağlayan gizli bir dock çubuğu bulunmakta.

 Launcher'ın eski launcher'ınızda bulunan simgeleri alabilme özelliği iyi bir biçimde çalışıyor: Simgelerinizin aynı konumda, aynı yerde durduğunu görmek oldukça hoş.

 Atom'un öne çıkan özelliği, klasör yönetimi. İstediğiniz genişlikte ayarlayabildiğiniz klasörler, uygulamalarınızı derli toplu tutmakta son derece başarılı.

 Atom Launcher widget'lar ve temalar ile birlikte gelmiyor, bunun için 2 ayrı yardımcı uygulamayı yüklemeniz gerekmekte. Fakat bu, launcher'ın hafif olmasını sağlıyor. Temaların çok güzel olduklarını söylememiz güç, ama widget'lar bizce gayet iyiler. Dahası giriş ekranınıza widget eklemek, yalnızca birkaç dokunuş ile halledebileceğiniz bir iş.

 Atom Launcher'da bulunan "gizli dock" da düşündüğünüz gibi uygulamaları çalıştırmaya yaramıyor. Launcher'ın en dikkat çekici özelliklerinden biri olan bu dock ile duvar kağıdınıza ve giriş ekranınıza çeşitli efektler uygulayabiliyorsunuz.

 Google Play bağlantısı: Atom Launcher
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları


Kullanıcı Girişi