16-07-2013 09:56

Oyun dünyasını yerinden oynatan Türk oyunu!

Yüzde 100 Türk yapımı bir oyunun oyun dünyasını yerinden oynatmasını istiyorsanız, sizde destekleyin

Yücel KAHRAMAN

Tamamen Türk yapımı olan ve fantastik dünyası, esrarengiz bulmacaları ve tek renkten oluşan gizemli atmosferi ile oldukça dikkat çeken, Nowhere Studios'un geliştirmiş olduğu Monochroma bir süre önce Kickstarter'da yerini aldı. Tüm dünyada ses getiren ve yabancı oyun yapımcılarının da övgüsünü alan oyun şimdi bizlerden, yani Türk oyunculardan destek beklemekte.
Yapımcılığını İstanbul merkezli oyun stüdyosu Nowhere Studios'un üstlenmiş olduğu ve yalnızca tek renkten oluşan Monochroma, karamsar ve ürkütücü bir atmosferin yanında 1950'li yılları andıran fantastik bir şehirde, bir robot fabrikasının etrafında geçen bir hikaye örgüsüne sahip bulunuyor. Evlerinden çok uzaklaşan 2 kardeş, görmemeleri gereken şeyler ile karşılaşıyorlar ve bulundukları karanlık dünyanın sır perdesini aralayacak uzun bir yolculuğa çıkıyorlar. Oyun, sahip olduğu karanlık ve masalsı hikayeyi hiçbir söz ya da yazı kullanmadan, yalnızca görselleri ile ve kendine has bir şekilde anlatıyor. Etkileyici ve eşi benzeri görülmemiş ortamlarda geçen oyundaki bulmacalar ise kendini sürekli olarak yenileyen bu ortamlarla gerçekçi ve mantıksal bir biçimde harmanlanıyor.Monochroma, bütün dünyada ilgi görürken yabancı oyun yapımcılarından da takdir aldı. Journey'nin yapımcısı Kellee Santiago, "Monochroma'nın karanlıklarında ve yağmurlarında kendimi kaybetmek için sabırsızlanıyorum!" derken, Papo & Yo'nun kreatif direktörü Vander Caballero da "Batı'nın en iyi bağımsız oyun stüdyolarını bile zorlayacak, hayret verici bir oyun." yorumunu kullandı.Peki nasıl destek verebiliriz?

 

Monochroma, Aralık 2013 tarihinde oyun severler ile buluşacak fakat beklemek istemeyen ve projeye destek vermek isteyenler için Temmuz ayı boyunca Kickstarter'da yerini alacak. Oyunu denemek isteyen kullanıcılar, Kickstarter'dan oyunun demosunu ücretsiz olarak indirebilir ve bağış yaparak oyunun içinde kendi fotoğrafları ile yer alabilirler.Türk oyun geliştiricilerinin dünyaya bu şekilde sağlam bir proje sunmasına destek vermek için Kickstarter sayfasına ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz. Oyuna 5$ ile 5.000$ arası bağışlar yaparak oyunun yanı sıra görsel kitabı, müzik albümü, tanıtım partisine katılma ve daha birçok ekstra hediyeye ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda oyunun Steam üzerinden yayımlanmasını istiyorsanız, Steam Greenlight sayfasına ulaşmak için buraya tıklayınız.

 

 

 

Web: www.monochromagame.com
Facebook: www.facebook.com/MonochromaGame
Twitter: www.twitter.com/MonochromaGame
YouTube: www.youtube.com/NowhereStudiosDotCom

Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları

İlgili EtiketlerKullanıcı Girişi