16-07-2013 05:54

Windows sağ tık menünüzü zenginleştirin!

Windows'un sağ tık menüsü size de çok yetersiz geliyorsa, bu küçük uygulamayı denemelisiniz!

Yücel KAHRAMAN

Windows işletim sistemi'nde dosyalarınıza sağ tıkladığınız zaman onlar ile etkileşimde bulunmanızı sağlayan güçlü seçenekler karşınıza gelmekte. Fakat sağ tuş menünüzü daha da güçlendirmek istiyorsanız, ona bir dizi yeni seçenek ekleyecek olan Right-Click Enhancer isimli programı denemelisiniz.

 Programın ücretsiz sürümü, "Klasöre taşı" ya da "Klasöre kopyala" gibi seçenekler sayesinde 2 konum arasında dolaşmanıza gerek kalmadan dosyaları direkt olarak taşımanıza/kopyalamanıza izin vermekte. İsterseniz ilgili seçeneği aktifleştirerek, klasörlere sağ tıklayıp yönetici izinlerine sahip bir komut satırı çalıştırmanız da mümkün oluyor.

 Not: Right-Click Enhancer'ın ücretsiz sürümü bilgisayarınıza yüklerken işe yaramayan ek yazılım tekliflerini kabul etmemeye özen gösterin. Uygulamanın taşınabilir sürümünde bu teklifler bulunmamakta.

 Uygulamanın ücretli profesyonel sürümü (10 dolar, ücretsiz olarak denemenize müsade etmekte) ise sağ tuş menüsüne alt klasörler ekleme, istenmeyen girdileri silebilme, belirli uygulamalar ve konumlar için kısayollar oluşturabilme gibi işlevlere sahip bulunuyor.


Right-Click Enhancer uygulamasını indirmek için tıklayınız.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları


Kullanıcı Girişi