15-07-2013 01:35

Bu telefona bir servet harcayacak...

Bu telefona bir servet harcayacak...

Pazara bomba gibi grmek isteyen Motorola çıldırmış olmalı ki böyle bir rakam düşündüler...

Kerim Kahraman

Motorola'nın uzun zamandır üzerinde çalıştığı Moto X modeli için tam yarım milyar dolar reklam ve tanıtım bütçesi ayırdı. The Wall Street Journal gazetesinde yer bulan bir habere bakılırsa Motorola'yı geçen sene satın alan Google, Moto X adını verdiği akıllı telefonu yarım milyar dolarlık bir pazarlama bütçesi ile tanıtacak.


Tek bir telefon reklamı için ayırdığı bütçenin büyüklüğü Moto X'in en önemli rakipleri olması beklenen iPhone'un üreticisi Apple'ın, iPhone'lar için toplamda 663 milyon dolar ve Galaxy S serisinin üreticisi Samsung'un tüm seri için 597 milyon dolar olan yıllık reklam bütçesine bakıldığında daha da net anlaşılıyor.


Amerika da üretilecek telefonun ülkedeki en büyük 4 telekom firması bünyesinde kontratlı olarak satılacağı ve farklı renk seçeneklerine sahip olabiliceği gelen haberler arasında. Ayrıca Google, telefon için "siz nasıl isterseniz öyle olacak" tarzında bir tanımlama kullanıyor. Ama bu cümlenin tam olarak ne anlatmak istediğini henüz kimse net olarak anlamış bulunmuyor.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları

İlgili EtiketlerKullanıcı Girişi