13-07-2013 17:23

Pro Camera özelliği, bu Lumia'lara da geliyor!

Nokia'nın, Lumia 1020 ile birlikte "eski" konumuna düşen bu Lumia telefonlarına da bir sürprizi var!

Yücel KAHRAMAN

Nokia Lumia 1020'nin Pro Camera yazılımı, cihazın 41 MP kamerası için çok sayıda ek özellik sunuyor. Fakat bu uygulamanın yalnızca Lumia 1020 ile sınırlı kalmayacağı, diğer üç Lumia cihazına da sunulacağı söyleniyor.

 Nokia'nın blog'unda verilen bilgilerde firma, Pro Camera uygulamasının Lumia 920, 925 ve 928'e ekleneceğini kabul etti. Bu cihazların 3'ü de Pro Camera özelliklerini kullanmak üzere gerekli PureView donanımlarına sahipler. Fakat bu telefonlara sahip kullanıcılar, yeni uygulamaya kavuşabilmeleri için biraz daha beklemeleri gerekiyor. Zira Pro Camera özellikleri, Nokia'nın Amber firmware güncellemesi ile birlikte sunulacak. Lumia 925, hali hazırda Amber ile geliyor fakat yeni özellikleri almaya devam ediyor.

 Blog'da Pro Camera'nın kullanıcıya sağlamakta olduğu denetim zenginliğinden, ISO değerlerini, beyaz dengesini değiştirebilmekten, manuel odaklanmadan ve benzer kamera özelliklerinden de bahsediliyor. Pro Camera'nın sunmakta olduğu özellikler kafanızı karıştırıyorsa, endişelenmenize hiç gerek yok. Uygulama içindeki kılavuz, daha profesyonel kareler yakalamanız için size yardımcı oluyor.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları

İlgili EtiketlerKullanıcı Girişi