27/07/2012 17:36

Samsung Galaxy S III için, bir önlem güncellemesi sundu!..

Samsung Galaxy S III için, bir önlem güncellemesi sundu!..

Yücel KAHRAMAN

Samsung Galaxy S III için en son yayınladığı güncellemesinin cep telefonundaki genel arama özelliğini tamamen devre dışı bıraktığı ortaya çıktı. Samsung'un yaptığı bu yeni değişikliğin nedeni ise, Apple ile devam eden patent çekişmesinden kaynaklandığı düşünülüyor.


İnternete çeşitli web sitelerinde bulunan raporlara bakılacak olunursa güncelleme, basit bir arama çubuğu yoluyla internette ve telefon içerisinde arama yapma işlevini ortadan kaldırmakta. 27MB boyutundaki güncelleme, Samsung'un verdiği bilgilere göre bu işlem daha iyi performans ve daha yüksek ses kalitesi sunmakta. Android Sanal klavyesini varsayılan Samsung sürümüne çeviren bu güncelleme, varsayılan internet tarayıcısı görünümünü de değiştiriyor.


ABD'de "kararlılık güncellemesi" olarak isimlendirilen ve aynı zaman da bir haftadır kullanıcılara sunulan bu güncellemenin Apple ile halen devam eden davalarda önlem mahiyetinde bir takım değişiklikler yaptığı düşünülmekte. Bu güncelleme uluslararası olduğu için, Avrupa'da da indirilebilmekte. Bunun anlamı ise, Samsung'un Apple'dan yerel arama işlevi hakkında bir girişim bekliyor olabilmesidir.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları

İlgili EtiketlerKullanıcı Girişi