26/07/2012 22:36

Intel Atom, Android 4.1'i sevmiş gibi görünüyor...

Intel Atom, Android 4.1'i sevmiş gibi görünüyor...

Yücel KAHRAMAN

Intel Atom, Android 4.1 oldukça sevmiş gibi!..


Önümüzdeki birkaç ay içerisinde birçok farklı akıllı cep telefonu ve tablet bilgisayarların Android 4.1 desteği sunması beklenmekte. Yeni çıkan haberlere bakılacak olursa bunlara Intel Atom işlemcisini kullanan cihazlar da dahil edilecek.


Intel Android 4.1'i Atom çiplerine taşıdığını açıklamış bulunmakta. Şu an az sayıda Android'li akıllı cep telefon ve tablet bilgisayar bu çip'i kullanmakta ve bu modellerden hiçbiri ABD pazarında satılmamakta. Şirket bu taşıma işleminin ne kadar süre alacağını veya Jelly Bean güncellemesinin ne kadar zaman sonra sunulacağı konusunda henüz bir açıklama yapmamış durumda.


Şu an için tablet bilgisayar ve akıllı cep telefonu endüstrisinde genelde ARM tasarımlı çipler kullanılmakta. Ama Intel, CES 2012'de Motorola ve Lenovo'nun Atom çipli akıllı cep telefonlarını üreteceğini duyurmuş bulunmakta.

Görünüşe bakılırsa şirket şuan için halen Windows 8 ile çalışacak işlemciler geliştirmeye devam ediyor. Bu çipler arasında Clover Trail ismi ile anılan yeni bir Atom sürümü de yer almakta. Intel bu çip sayesinde Windows 8 tablet bilgisayarlarına giriş yapmayı umuyor.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları

İlgili EtiketlerKullanıcı Girişi