02-07-2013 20:29

Firefox OS'lu telefonlar satışa sunulmaya başlandı!

Android ile iOS'un arasından sıyrılmak isteyen Firefox OS, ilk telefon modelleri ile hazır durumda!

Yücel KAHRAMAN

Mozilla, Firefox OS mobil işletim sistemiyle çalışan cep telefonlarının piyasaya sürülmeye başlandığını duyurdu. Uygun fiyatları ile öne çıkan ilk Firefox OS'lu cep telefonları, Telefonica'nın sahip olduğu İspanyol cep telefonu operatörü Movistar tarafından piyasaya sürülecek.

 


Verilen bilgilere göre ZTE Open ve Alcatel One Touch Fire, "yakında" Deutsche Telekom ve Telefonica tarafından dağıtılmaya başlanacak. Alman mobil sağlayıcıdan önce davranmayı başaran Telefonica, ZTE Open'ı Movistar mağazalarında bugünden itibaren satışa sunmaya başladı. 69 euro'luk fiyat'a sahip olacak olan cihaz, 30 euro'luk ön-ödeme dakikası ile gelecek.

 Telefonica'nın üst düzey yöneticilerinden José María Álvarez Palette, yapmış olduğu açıklamada İspanya'da ilk Firefox OS işletim sistemi'ne sahip cihazlarını satışa sunmalarının sektör için bir dönüm noktası olduğunu söyledi. Bunun yalnızca bir başlangıç olduğuna da değinen Palette, yakın gelecekte daha çok Firefox OS'lu telefonu diğer piyasalara da sunacaklarını belirtti.

 Henüz benzer bir açıklama yapmayan Deutsche Telekom ise Firefox'lu akıllı telefonları yenilik ve "farklı ekosistemlerle rekabet" anlamında "önemli bir adım" olarak değerlendirdi.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (38)

Facebook Yorumları


Kullanıcı Girişi