01-07-2013 19:23

Nokia'dan önemli girişim!

Herkes Microsoft Nokia'yı satın alacak derken, asıl Nokia satın aldı...

Yücel KAHRAMAN

Nokia, bizler tarafından çoğunlukla WP 8 işletim sistemi'ne sahip cihazları ile tanınan bir şirket. Ama Finlandiya merkezli Nokia'ın Nokia Siemens Networks ile birlikte telekomünikasyon ekipmanı ürettiği geniş bir bölümü de var. Ama Nokia'nın yapığı yeni satın alma sonuncunda bu ortaklık sona erecek ve Siemens'in payı da Nokia'nın kontrolüne geçecek.

 2 firma, bugün yaptıkları açıklamada Nokia'nın Siemens'in ortak girişimdeki 1.7 milyar euro'luk tüm hisselerini satın alacağını söylendi. Sene sonundan önce tamamlanması beklenen düzenleme ve tasdik işlemlerinden sonra birim, Nokia'nın bir yan kuruluşu olarak varlığını sürdürmeye devam edecek. Nokia Siemens Networks'ün yönetim yapısında bir değişiklik olması beklenmediğinden günlük işlemler açısından da önemli bir değişiklik olmayacak ve önceki yeniden yapılanma devam edecek.

 Nokia'nın 1.2 milyon euro'yu nakit olarak ödeyeceği ve anlaşma tamamlandığında Siemens adının girişimden kaldırılacağı söylenmekte. Kalan miktar ise anlaşmanın ardından teminatlı olarak ödenecek.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları

İlgili EtiketlerKullanıcı Girişi