06/03/2012 17:14

NTG-Haber Yazılımı V1

NTG-Haber Yazılımı V1

Yücel KAHRAMAN

Merhaba,

Yaklaşık 4 aylık bir çalışmanın sonucunda NTG-Haber Yazılımının ilk versiyonunu çıkartmış bulunuyorum.

 

Sistem de Haber, Resim ve Video ekleme özellikleri var ve kullanımı son derece basitleştirilmiştir, özetle bahsedersek:

 

1.ANA MANŞET BÖLÜMÜ


10 adetten oluşan ana manşet bölümü kontrol panelden haber eklerken “Ana manşette görünsün” seçeneği seçilirse eklenen haber burada görünür.

 


2.ÜST MANŞET BÖLÜMÜ


10 adetten oluşan üst manşet bölümü çok önemli olan haberleri ekleyeceğiniz manşet bölümüdür. Kullanımı, kontrol panelinden haber eklerken üst manşeti seçerek aktif etmektir.

 


3.GELİŞMİŞ YAZAR MODÜLÜ


Sınırsız site yazarı, alıntı yazar, yazarlara ait resim ve bilgileri girebilirsiniz. Yazarlara; talep etmiş oldukları kullanıcı adı ve parolayı belirleyerek kendi yazılarını eklemelerini sağlayabilirsiniz.

 


4.GELİŞMİŞ EDİTÖR MODÜLÜ


Sınırsız editör ekleyebilirsiniz. Editörler sitedeki alt yöneticilerdir. Haber ekleme, Foto galeri ekleme, Video galeri ekleme, Veritabanı onarma ekyük giderme ve yorum onaylama gibi yetkileri bulunmaktadır.

 


5.SINIRSIZ KATEGORİ EKLEME


Sol kısımdaki Kategori bölümüne sınırsız kategori ekleyebilirsiniz.

 


6.SON DAKİKA BÖLÜMLERİ


Haber eklerken son dakika bölümlerini seçerseniz eklediğiniz haberler bu bölümlerde yayınlanır.

 


7.ANKET MODÜLÜ


Sınırsız anket ekleyebilirsiniz.8.VİDEO VE FOTO GALERİ MODÜLLERİ


Video galeri modülü "WebM, MP3, MP4, FLV, ve YouTube" videoları eklenebilir ve yüklenebilir. Eklenen videolar istenirse haber detayına ilişkilendirilebilir veya video galeri bölümünden izlenebilir, veya istenirse haber yazısı içerisine EMBED video kodu eklenebilir.


Foto galeri modülü tamamen kontrol panelinden yönetilebilmektedir. Öncelikle kategori oluşturup daha sonra oluşturulan kategori içine fotoğrafları ekleyebilir, Eklenen fotoğraflar ana sayfadan Foto Galeri linkinden görülebilir veya oluşturmuş olduğumuz bir foto galeriyi haber detayı altına ilişkilendirebilirsiniz.

 


9.DÖVİZ MODÜLÜ


Döviz modülünde yöneticinin değişiklik yapmasına gerek kalmadan sistem her saat otomatik olarak dövizleri güncelleyip anında site ana sayfasına yansıtır. İçeriğinde Dolar, Euro, İng. Sterlini, İsveç Kronu, Kuveyt Dinarı ve Japon Yeni bulunmaktadır.

 


10.HAVA DURUMU MODÜLÜ


Hava durumu modülü güncel ve standart olarak Türkiye illerini kapsamaktadır. Kullanıcı Haber-Sistemine girip her hangi bir il seçtiğinde seçtiği ili görecektir.11.REKLAM MODÜLÜ


Haber-Sisteminde toplam 10 adet reklam alanı bulunmaktadır. Bu sayı talebe göre artırılabilir. Ayrıca Google’ın para kazanma sistemi olan Adsense ya da bu sisteme benzer diğer kodla çalışan reklamları desteklemektedir.

 


12.GELİŞMİŞ İSTATİSTİK


Haber-Sisteminin çok gelişmiş bir istatistik sistemi vardır. Ziyaretçi hangi arama motorundan ulaşmış, Ara motoruna hangi kelimeyi yazarak ulaşmış, Haber-Sisteminde ne kadar zaman geçirmiş, kaç sayfa ziyaret etmiş, hangi tarayıcıyı kullanıyor, hangi Windows sürümünü kullanıyor gibi özellikleri öğrenebileceğiniz bir istatistiğe sahiptir.

 


13.ÜYELİK MODÜLÜ


Üyelik modülü sayesinde kullanıcılar haber-sistemine üye olabilirler ve dilenirse üye olan kullanıcılara mesaj gönderebilirsiniz. Üye olan kullanıcılar yorum yazdıkları zaman kullanıcı adları görünmektedir.

 


14.YORUM MODÜLÜ


Haber detayları için yorum yapılabilmektedir. Yazılan yorum Yönetim Panelindeki Yorum modülüne onaya düşer ve onaylandıktan sonra yayınlanır. Yetkili mercilerin istemesine karşın yorum gönderen kişilerin “IP” adresleri yorumunun karşısında kayıt altına alınmaktadır.

 


15.ARŞİV BÖLÜMÜ


Haber-Sistemine eklenen tüm haberler arşivlenir. Ana sayfadaki arşiv bölümünden gg-aa-yyyy tarih formatında ilgili tarihte eklenen haberleri görebilirsiniz.

 


16.VERİTABANI YÖNETİMİ


Haber-Sistemi veritabanını onarma, ekyük giderme ve yedekleme gibi işlemleri Yönetim Paneli üzerinden rahatlıkla yapılabilmektedir.

 


17.SÜPER LİG MODÜLÜ


Süper Lig modülünde yöneticinin değişiklik yapmasına gerek kalmadan sistem her saat otomatik olarak lig sonuçlarını güncelleyip anında site ana sayfasına yansıtır.18.ÖZEL HABERLER


Haber eklerken özel haber bölümünü seçerseniz eklediğiniz haberler bu bölümde yayınlanır.

 


19.EKSTRA ÜYE ALANLARI


Üyelerden ekstra almak istediğiniz bilgileri Üye Ek Alanları özelliğinden rahatlıkla ayarlayabilirsiniz.

 

 
20.EKSTRA SAYFALAR


Ekstra Sayfalar özelliği sayesinde siteye eklemek istediğiniz sayfaları anında ekleyebilirsiniz.Fiyat 400 TL + KDV'dir.


Demo İçin: http://www.netgenel.net/v1/anasayfa.php

Satın Almak İçin: http://www.netgenel.net/index/1/ntg-haber-yazilimi-v1.html
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları

İlgili EtiketlerKullanıcı Girişi